čtvrtek 29. března 2012

Co s vlasy jako chemlon?



Co s vlasy jako chemlon je dost častá otázka na všech možných stránkách o kosmetice a vlasech. Po několikaletém marném snažení o hustou hřívu, jsem se po přečtení stohu návodů dopracovala k rozhodnutí, že vyhážu všechny reklamami vychvalované přípravky a zkusím to jinou cestou. Prvním krokem bylo radikální ostříhání délek, tedy spíše myších ocásků. Další v závěsu následovala letenka pro všechny chemické barvy. Čímž vznikl ombre efekt, aniž by byl zamýšlen. Snažím se rozdíl mezi barvou a mou barvou rovnat hennou-výsledek dobrý, ale neschová se to;-) Osvědčil se mi šampon se seleniem, leč Dercos se mi zdá drahou zábavou(ano, mám sklon škudlit) po troše pátrání jsem objevila Elseve.


Tak u nás v běžném prodeji opravdu moc k sehnání není. Pokud ale jeden o něho stojí...dá se sehnat v centrech levného nákupu, která zásobují přičinliví trhovci z Polska. Chce to trochu hledání, ale já narazila hned v druhém, do kterého jsem vlezla a měli rovnou tři druhy. Používám většinou tento červený, asi mám hrůzu z každého vypadlého vlasu:-)
Na balzámy jsem se vykašlala úplně. Po umytí vlasy přeliji heřmánkovým čajem s troškou octa a je to. Po uschnutí to opatrně rozčešu. Fénu se mi daří vyhýbat a žehličku jsem nedržela v ruce od vánoc.

Celkem účinnou se mi zdá maska domácí výroby podle jednoduchého receptu:

Potřeba je:
Olivový olej
Ocet
Kokosové mléko-stačí malé z Kaufu, které není moc drahé 
Misku, něco na zamíchání, potravinovou folii/igelitku, papírové utěrky, starší ručník a dobrá je čepice;-)

Na vlasy po lopatky stačí půl balení kokosového mléka, cca 1/2dcl oliváče, pár kapek octa a já pro formu občas přidám trošku medu.
Nad vanou namazat do celé délky vlasů-mažu do suchých, obalit vlasy igelitem, zabalit do ručníku, utěsnit utěrkami-teče to rádo kam nemá a případně si udělat z hlavy ananas přetažením starého kulicha. Minimální je 30minut působení, já nechávám i přes noc, nebo třeba celé odpoledne, pokud jsem doma sama (dnes mě přepadl soused, když mu k nám spadl svetr ze šňůry a koukal všelijak) 
Umýt vlažnou vodou a štědrou dávkou šamponu :-)



Žádné komentáře:

Okomentovat