Co s vlasy jako chemlon je dost častá otázka na všech možných stránkách o kosmetice a vlasech. Po několikaletém marném snažení o hustou hřívu, jsem se po přečtení stohu návodů dopracovala k rozhodnutí, že vyhážu všechny reklamami vychvalované přípravky a zkusím to jinou cestou. Prvním krokem bylo radikální ostříhání délek, tedy spíše myších ocásků. Další v závěsu následovala letenka pro všechny chemické barvy. Čímž vznikl ombre efekt, aniž by byl zamýšlen. Snažím se rozdíl mezi barvou a mou barvou rovnat hennou-výsledek dobrý, ale neschová se to;-) Osvědčil se mi šampon se seleniem, leč Dercos se mi zdá drahou zábavou(ano, mám sklon škudlit) po troše pátrání jsem objevila Elseve.
Na balzámy jsem se vykašlala úplně. Po umytí vlasy přeliji heřmánkovým čajem s troškou octa a je to. Po uschnutí to opatrně rozčešu. Fénu se mi daří vyhýbat a žehličku jsem nedržela v ruce od vánoc.
Celkem účinnou se mi zdá maska domácí výroby podle jednoduchého receptu:
Potřeba je:
Olivový olej
Ocet
Kokosové mléko-stačí malé z Kaufu, které není moc drahé
Misku, něco na zamíchání, potravinovou folii/igelitku, papírové utěrky, starší ručník a dobrá je čepice;-)
Na vlasy po lopatky stačí půl balení kokosového mléka, cca 1/2dcl oliváče, pár kapek octa a já pro formu občas přidám trošku medu.
Nad vanou namazat do celé délky vlasů-mažu do suchých, obalit vlasy igelitem, zabalit do ručníku, utěsnit utěrkami-teče to rádo kam nemá a případně si udělat z hlavy ananas přetažením starého kulicha. Minimální je 30minut působení, já nechávám i přes noc, nebo třeba celé odpoledne, pokud jsem doma sama (dnes mě přepadl soused, když mu k nám spadl svetr ze šňůry a koukal všelijak)
Umýt vlažnou vodou a štědrou dávkou šamponu :-)


Žádné komentáře:
Okomentovat