pondělí 28. května 2012

Kečup MIKADO

O prodejnách Lidl se toho namlelo už hodně, až na aféru s rýží(vadná šarže) se toho u nich ale mnoho neděje, na rozdíl od Kauflandu, kam už se začínám bát vkročit.Jejich výrobky jsou pravidelně dobře hodnoceny v testech nejen u nás a můžu za sebe říct, že mi vyhovují než mnohé dražší z jiných obchodů s pochybnější kvalitou.
Tak tedy ke kečupu:-)
Kečup jemný asi 20,- za 500g

Složení:
rajčatový protlak (196g rajčat na 100g kečupu)
cukr
ocet lihový kvasný
sůl
modifikovaný kukuřičný škrob (E1442 Hydroxypropylether zesíťovaného fosfátu škrobu)
jakési aroma obsahující celer (co to asi je?)
energetická hodnota je 532kJ na 100g (sacharidy 26,5g, bílkoviny 2,0g, tuky 0,4g)




pro srovnání o kečupu Hamé sladký u nás běžná značka s cenou asi 21,- za 900g
Složení:
voda (proč voda?)
rajčatový protlak (kolik těžko říct)
cukr
ocet
E1422 Acetát zesíťovaného adipátu škrobu
E1412 Zesíťovaný fosfát škrobu
sůl

kořenící přísada (jaká asi?)
E200 Kyselina sorbová
E210 Kyselina Benzoová (fuj fuj fuj)

energetickou hodnotu jsem se nedozvěděla ani na stránkách výrobce

No, nevím jak vám, ale mě se varianta z Lidlu zdá mnohem jedlejší a to jak vzhledově, tak  i chuťově. Kečup mám ráda a tak tedy za mě Mikado:-)

Žádné komentáře:

Okomentovat