neděle 15. dubna 2012

Praní, praní a zase praní...

Pokud nejste těžce ve vatě a použité oblečení rovnou nevyhazujete, tak určitě také perete. S praním válčím s novou máchalkou od Beka-super, lepší než předchozí Fagor. Jelikož máme pesana, program odstranění srsti(tedy dle prodejce důkladné máchání vykoupené poněkud větší spotřebou vody)byl rozhodující faktor. Funguje skvěle, zvlášť u povlečení(přece nebude spinkat chudinka na zemi) a tmavých věcí, u nich je to dobré i na bílé žmolínky, chloupky,prach...nu, všechny známe.
První díl nového nudného seriálu pro hospodyně bude na téma:

Vyvářet či na 30

Bakterie, bakterie i v prádle to prý žije. Možná také moc masáž reklamou od výrobců pracích přípravků. Nejsem propagátorem vyvářek. Pračka to sice umí, ale na každé cedulce co mám doma, je max teplota 60. Vyvářka jede jednou za měsíc, přesně jak doporučuje výrobce a to jen s pár utěrkami, které to jediné asi snesou. Vyprat takhle svou nadýchanou osušku, tak z ní mám nejspíš žínku. Většinu prádla peru tedy "jen" na 30, ložní prádlo na 40 a ručníky taktéž. Leč přece jen co kdyby ta nízká teplota nestačila. Žehlení (prý desinfekci) už vůbec moc nedám, žehlím co musím a občas ani to ne;-)
Jednou mi při nákupech padl do očka Sanytol dezinfekce na prádlo. Nevím jestli funguje na bacily v prádle, ale rozhodně žádnému prádlu neublížil. Vyprala jsem v tom kde co, včetně spodního prádla z hodně choulostivého materiálu. Pravidelně to šplíchám do várky se spodním prádlem(asi znáte všechny rady okolo kvasinkových infekcí, ale 60 a žehlení skoro žádné spodní prádlo nesnese), do fusek, utěrek i ručníků. Do ostatního prádla jen občas, zas nejsem fanatik;-) hodně jsem o něm slyšela mezi dámami v souvislosti s dětským prádlem, které má velký otoč a prát všechno na max teplotu by bylo asi hodně neekonomické a u některého zas nemožné;-)
Závěrem, ač vůně je z lahvičky celkem ostrá, tak ze suchého prádla cítit moc není, spíš jen takový "čistý" odér. Používám neutrální Silan s aloe a tekutý mýdlový gel, takže nic výrazného. Nevím, jak by to mohlo být cítit s nějakou ostrou aviváží... Obyč prádlu rozhodně nijak neškodí, nic se nerozpadlo v prach. Na vlnu jsem to nezkoušela, svetr s pár bacily snesu.

Kdyby se tu někdo náhodou ukázal, tak by mě docela zajímalo, jak se pere jinde:-D


Žádné komentáře:

Okomentovat